مد و لباس

خوش تیپی و خوش لباسی با مطالب خواندنی وبلاگ مد و لباس

بعضي اوقات در تلويزيون و يا مجلات چيزهايي را مي‌بينيد كه فكر مي‌كنيد در عالم واقعيت هم مي‌توان از آنها استفاده كرد. تمام آن چيزي كه در شبكه‌هاي فشن و مجلات لباس مي‌بينيد را نمي توان در عالم واقعيت پياده كرد. اگر بخواهيد از تمام ترفندها و مدل‌هاي دنياي فشن در عالم واقعيت استفاده كنيد ، ممكن است همين ظاهر خوبي هم كه داريد را از دست بدهيد. بهترين مدل ، اين است كه شما بتوانيد به كمك آن شخصيت‌تان را پيدا كنيد ، جدا از تمام مدل‌ها ، بتوانيد آن مدلي را پيدا كنيد كه تنها برازنده شماست و به شما ظاهر جذاب و مناسبي مي‌دهد.
رنگي انتخاب كنيد كه به رنگ پوست‌تان بيايد:
از رنگي در لباس‌هايتان انتخاب كنيد كه مكمل يكي از اجزاي صورت‌تان باشد ، رنگ چشمان‌تان ، رنگ موها و يا رنگ پوست‌تان. از طرف ديگر ، بعضي رنگ‌ها هستند كه ظاهر شما را خراب مي‌كنند. پس در انتخاب رنگ لباس‌هايتان دقت كنيد ، رنگي انتخاب كنيد كه ديگران را به شما جذب كند . دفعه ديگر كه براي خريدن لباس به بوتيك مي‌رويد ، رنگ‌هاي مختلف را امتحان كنيد تا بفهميد رنگ مناسب شما كدام است.
استفاده از يك رنگ در لباس‌ها شما را لاغرتر نشان ميدهند:
اگر مي‌خواهيد لاغر به نظر برسيد ،‌ سعي كنيد در لباس‌هايتان از يك رنگ استفاده كنيد. رنگ‌هاي تيره شما را لاغرتر نشان مي‌دهند. اگر هم از يك رنگ بودن لباس‌هايتان خسته مي‌شويد ،‌دو رنگ تيره را با هم ادغام كنيد. مي‌توانيد از رنگ‌هايي نظير مشكي ، قهوه اي ، سفيد ، كرم و قهوه اي روشن استفاده كنيد.

سعي كنيد رنگ لباس‌هايتان را محدود كنيد:
آنهايي كه مي‌خواهند لاغر به نظر برسند نبايد از لباس‌هاي رنگارنگ و يا طرح‌هاي شلوغ استفاده كنند. اگر بالاتنه ي بزرگي داريد سعي كنيد بلوز و پيراهن تيره رنگ انتخاب كنيد .


لباس‌هاي نرم و لخت براي همه مناسب است:
همه خانم‌ها با هر اندامي مي‌توانند در لباس‌هايشان از جنس‌هاي نرم و لخت استفاده كنند. لباس‌هايي كه از پارچه‌هاي نرم و لخت دوخته شده باشند اندام شما را طبيعي تر نشان مي‌دهند.

يك سوتين مناسب براي هر لباسي لازم و ضروري است:
يكي از نكات مهمي كه خانم‌ها بايد در هنگام پوشيدن لباس به آن توجه كنند استفاده از يك سوتين مناسب است. شايد يك سوتين خوب و مناسب گران قيمت باشد ، اما به هر حال در هر لباسي ياري كننده شما است. يك سوتين مناسب به شما كمك مي‌كند لباس بهتر به تن شما بنشيند و شما جذاب تر به نظر برسيد.

از پارچه‌هاي طبيعي استفاده كنيد:
مدل‌هاي جديد مي‌آيند و مي‌روند ، ولي بعضي از آنها با الياف مصنوعي كه دارند باعث مي‌شوند خطوط اندام شما و برجستگي‌هاي ناخوشايند اندام‌تان به چشم بيايد. اين پارچه‌ها جذاب نيستند و شما را چاق تر از حد معمول نشان مي‌دهند.

از مدل لباس‌هايي استفاده كنيد كه هيچ گاه از مد نمي افتند:
مزيت اين مدل‌ها اين است كه هر چند سال يكبار دوباره مد مي‌شوند و شما هميشه مي‌توانيد از آنها استفاده كنيد. يك پيراهن كوتاه مشكي يا يك بلوز سفيد از آن دسته لباس‌هايي هستند كه هميشه به كار مي‌آيند. اما برخي لباس‌ها مانند بلوزهايي با اپل‌هاي بزرگ در سرشانه‌ها از آن نوع مدل‌هايي هستند كه بايد در انتخاب آنها احتياط كرد.

لباس‌هايي را انتخاب كنيد كه لبه‌هاي پهن دارند:
لبه لباس‌هاي‌تان را تنها به خاطر اينكه با مد فعلي جور درنمي آيد كوتاه نكنيد. اگر شما در مورد زيبايي پاهايتان مطمئن نيستيد ، پيراهن يا دامني انتخاب كنيد كه تنها كمي از ساق پاي شما كوتاه تر باشد و سعي كنيد از پوشيدن پيراهن‌هاي كوتاه اجتناب كنيد. پيراهن‌هايي كه تا زانو و يا كوتاه تر هستند پاهاي شما را بزرگتر نشان مي‌دهند. اما اگر اصرار داريد كه لباس كوتاه بپوشيد ، از شلوار‌هاي برمودا يا ساق كوتاه استفاده كنيد. حتي مي‌توانيد آنها را كوتاه تر نيز بكنيد .

زينت آلات خود را تا حد امكان كم كنيد:
در دنياي فشن ، يك مدل زيبا آن است كه زينت آلات كمتري دارد . پس سعي كنيد شما هم همواره اين نكته را در نظر داشته باشيد.

اگر بالاتنه بزرگي داريد ، از گردنبندهاي بزرگ و زنجيرهاي بلند استفاده نكنيد.


به علاوه كمربندهاي بزرگ و ضخيم براي خانم‌هايي كه باسن و پهلوهاي بزرگي دارند اصلا مناسب نيست. زينت آلات لباس شما بايد به گونه اي باشد كه ديگران را به طرف شما جذب كند نه اينكه آنها را فراري دهد.
از پوشيدن ژاكت‌هاي ضخيم و جنس‌هاي شق و رق جدا دوري كنيد:
اين گونه ژاكت‌ها براي هيچ خانمي برازنده نيست. سعي كنيد تا حد امكان از پوشيدن ژاكت‌هايي كه از جنس‌هاي شق و رق دوخته شده اند اجتناب كنيد. در عوض ، ژاكت‌هايي را انتخاب كنيد كه از الياف طبيعي و مواد نرم تر دوخته شده اند تا اندام زيباي شما را بهتر به نمايش بگذارند.

لباس‌هايتان را تو نگذاريد:
شايد مادرتان براي زيباتر شدن بلوزتان لبه‌هاي آن را تو دوزي كرده باشد اما بهتر است هيچ وقت اين كار را نكنيد. پوشيدن يك تاب و يا بلوز كوتاه نظر همه را به سمت شكم شما جلب مي‌كند ، ولي اگر شكم بزرگي داريد بهتر است هيچ وقت اين كار را نكنيد.

www.Bata.ir


نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 21:58 توسط aseman790| (0) نظر


آخرين مطالب
» <-PostTitle->
Design By : Teblog